Perfektní Běh okolo Olešné

06.11.2021 18:22

Sobotní Běh okolo Olešné se určitě vydařil. Do krásného prostředí přehrady Olešná dorazilo 557 běžců všech kategorií, a kromě skvělého sportovního zážitku si mohli užívat nádherné, slunečné počasí. Trať perfektní, organizace klapala, předávaly se medaile i pěkné ceny, k vidění byly napínavé běžecké souboje, prostě běžecká paráda :-) Navíc umocněná skvělými výkony našich. Mezi devadesáti !! benjamínky se na stupně vítězů prosadila pouze Adélka Petrovská na stříbrnou příčku. V minipřípravce se dokonce neprosadil nikdo, ovšem potom už to hodně cinkalo :-) Přípravku vyhrála Laura Majkráková mezi děvčaty a Matyáš Bernatík u chlapců. Navíc Johanka Münsterová doběhla třetí. Od mladšího žactva se závody konaly současně jako Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu a naši vybojovali celkem 8 zlatých, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile! Mladší žákyně ovládla Viky Bartoňová a mladší žáky Šimon Václavík. V premiérové soutěži družstev byli kluci druzí /Václavík, Olejníček, Holub, Myška/ a holky třetí /Bartoňová, Hrušková, Petrušková, Burkovičová, Tkáčová/. Starší žákyně potvrdily roli favoritek. Vyhrála Barča Bystřičanová před Aničkou Václavíkovou a obě holky, doplněné o Anetu Zahradníkovou, Katku Hájkovou, Lucku Jurošovou a Nelu Kolčářovou, jasně ovládly soutěž družstev. V dorostenkách zvítězila Viky Ťahanová a pomohla rovněž družstvu k vítězství. Společně s ní získaly zlato Barča Káňová, Kája Vilčková a Anna Výmolová. Bronz přidal B tým ve složení Hana Maštalířová, Míša Kravčíková, Nikča Boboková, Kika Bizoňová. Mezi dorostenci si doběhl Ondra Kotásek pro stříbro, a společně s bratry Pavelkovými, Kubou Škapou a Kubou Tobolou brali zlato za družstvo. Závod žen se stal kořiští Veroniky Siebeltové a bronzovou medaili vybojovala Katka Krtková. Všem gratulujeme a samozřejmě děkujeme všem pořadatelům za výbornou práci.  Kompletní výsledky jsou přiloženy - Běh okolo Olešné 2021 výsledky.pdf (1151547)