Atletika Slezan Frýdek-Místek

Vítáme Vás na stránkách atletického oddílu Tělovýchovné jednoty Slezan Frýdek-Místek, z.s. Naší snahou je zde poskytovat našim členům, rodičům i všem případným zájemcům rychlé a přehledné informace o atletickém dění v  oddíle.  O všech akcích, které připravujeme pro naše členy i pro širokou veřejnost. Najdete zde propozice i výsledky ze závodů, stručné informace pro rodiče a pozvánky na různé akce, ale také něco z bohaté historie oddílu.

Aktuality

V sobotu zase běháme !

23.11.2020 20:21
Loučení s oválem se vrací do termínovky po čtyřech letech, ale prakticky úplně jinak! Ale co je vlastně letos normální, že? Každopádně se v předvánočním období můžete rozloučit s atletickým oválem tratí, s jakou jste se v květnu přivítali - tedy během na 3000 m. Tedy aspoň ti dospělí. Pro nejmenší děti bude připraveno 200 m a pro mládež 800 m. Loučení s oválem nahrazuje Běh okolo Olešné, který se nemůže konat. Pravidla budou stejná jako u Frýdecké míle, ovšem zvýší se vám konkurence, protože se již může běhat po šesticích. Podrobné informace jsou přiloženy - Loučení s oválem propozice.pdf (573,5 kB).   

Časovkářská Frýdecká míle

22.11.2020 18:57
Tak to trošku zvláštní byl 16.ročník Frýdecké míle. I když "trošku zvláštní" je slabé :-): Vždyť na stadiónu se běhalo déle než na Hornické desítce!!! Ano je to tak, běhalo se od 9.00 do 16.30, kdy doběhla poslední dvojice !! Hornickou zvládneme od 10.00 do 15.30...  A v tomto "časovkářském" maratónu to po dvojicich, v případě rodin i po více běžcích, zvládlo celkem 223 běžců všech věkových kategorií!!  Všem chceme poděkovat za účast a za disciplínu. Dnes nebudeme ani zveřejňovat kdo byl nejlepší. Vyhráli totiž úplně všichni, kteří se dnes přišli proběhnout a bojovali s chladem a silným větrem. Hlavně sami se sebou :-)  Byli jste skvělí - děkujeme! A budeme se těšit již v sobotu na setkání na další akci. Kompletní výsledky jsou přiloženy - Frýdecká míle 2020 výsledky.pdf (961942)

Běžecké testy jsou za námi

19.11.2020 09:01
Je na za námi advetní běžecké testování a děkujeme všem, kteří si vyzkoušeli svou formu před blížícími se závody :-) Celkem se zapojilo přes 130 běžců ve všech kategoriích a na všech nabízených tratích. Výkony jsou přiloženy. Běžecké advent testy výsledky.pdf (637415)

Běháme, testujeme... a připravujeme závody !

17.11.2020 08:18
Adventní běžecké testování nadále probíhá. Prozatím nám své výkony nahlásilo 14 dospělých a 47 dětí. Paráda! Ještě dva dny máte šanci si otestovat běžeckou formu a poslat své výkony! Zatímco vy trénujete a testujete, my připravujeme snad už opravdový běžecký advent - sérii předvánočních závodů v závěru roku. S ohledem na současnou naprosto nejistou situaci a hlavně neustále se měnící podmínky, se nám opravdu těžko něco tvoří... Ale určitě něco vymyslíme, ať se můžeme opět společně proběhnout a poměřit síly :-) Sledujte náš web.   

Další výzva je tady !

08.11.2020 08:20
Tak slunečná Hornická desítka je za námi a chceme všem, co se přišli proběhnout, poděkovat! Samozřejmě i těm, kteří sice nedorazili k Národnímu domu, ale proběhli se někde v přírodě sami. Jste perfektní!  Ale my vás nenecháme vydechnout. Je třeba se připravit na náročný závěr letošní sezóny. Stále věříme, že jsou před námi poslední čtyři závody a tak chceme provést kontrolu vaší trénovanosti. Ať ten adventní běžecký čtyřboj vůbec zvládnete :-). Tak pojďte do toho - těšíme se na vaše výkony a fotky plné tréninkového úsilí. Propozice jsou přiloženy - Běžecký advent testy.pdf (358698)  

V sobotu běháme !!

06.11.2020 07:12
První listopadová sobota patřila desítky let v našem městě Hornické desítce. Lépe řečeno stovkám vyznavačů pohybu, kterému se říká běh. Startovali caparti, děti, puberťáci, slečny, maminky, tátové, babičky i dědové, běhali špičkoví, výkonnostní i úplně začínající běžci, malí, velcí, tlustí, tencí. Prostě každý, kdo měl chuť. Bez ohledu na to, jestli svítilo sluníčko, nebo pršelo, či padal sníh. Nenechme si tuto výjimečnou událost vzít!! Pojďte se všichni v sobotu 7. listopadu, kdy se měl konat 35. ročník Hornické desítky, proběhnout! V lese, v parku, po ulicích, prostě kde chcete. P.S. za některé pořadatele: "Nikdy jsem neměl možnost si Hornickou desítku zaběhnout, vždy jsem se staral o to, aby stovky běžců měly co nejlepší zážitek a vzpomínky na parádní proběhnutí. Nevím jak vy, ale já budu letos poprvé, co se běhá Hornická desítka, stát v sobotu ve 14.30 hodin v Místku u Národního domu a vyběhnu...."  

Omezení prodloužena, bohužel i pro sport

30.10.2020 20:40
Bohužel veškerá omezení, tedy i pro venkovní sportoviště, byla prodloužena:-(  Takže to zatím vypadá, že se na stadión k trénování a závodění ještě nějakou dobu nevrátíme. A pokud se nic nezmění, tak budeme muset zřejmě odložit další závod Běh okolo Olešné, který měl proběhout 14.11. Předpokládáme, že obec Paskov zruší Paskovskou devítku - ta měla proběhnout o den později. My naše závody, tedy kromě Hornické desítky, kde to je organizačně přece jen daleko složitější, zatím odkládáme. Stále věříme, že je budeme moci letos uskutečnit. Takže běhejte a trénujte v domácích podmínkách, ať jste připraveni, až to zase budeme moci rozjet :-)     

Bez komentáře - raději !

29.10.2020 11:10
Vážení přátelé. Je mi to velice líto a moc se za to omlouvám, ale bohužel jsme nuceni náš nápad s Frýdeckou časovkářskou mílí zrušit. Prostě nesmíme vám a vašim dětem aspoň trošičku zpříjemnit ten nyní dost nepříjemný život… Já k tomu další komentář nedávám, protože by nebyl slušný! Napadne-li vás dobrý skutek, dejte si přes hubu. Přeji všem pevné zdraví a nervy.               Výkladové stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti od 28. 10. 2020 : Amatérští sportovci (organizovaní i neorganizovaní) mohou sportovat pouze v parcích a přírodě, a to maximálně v počtu 2 osob s výjimkou členů domácnosti. Prohlášení ministra zdravotnictví o možnosti přístupu na venkovní sportoviště pro amatérské sportovce nebylo do Usnesení 1102 nijak promítnuto.  

VŠECHNY TRÉNINKY ZRUŠENY !!

21.10.2020 18:10
Od čtvrtku 22.října jsou na základě rozhodnutí vlády všechny tréninky zrušeny !! Bohužel si naši svěřenci moc pohybu neužili a ze strany vlády je tu opět změna. Návrat ke sportování bude ihned, jakmile nám to bude dovoleno....  Takže všichni aslepoň domácí individuální trénování !! Dle možností udržovat fyzickou kondici - souvislé běhy, fartleky, posilování, výšlapy na hory atd. Tedy to, co prozatím můžeme - pozor maximálně ve dvou !! Potřebná regenerace pouze doma ve vaně - nejlépe po jednom :-) Vydržet!!    

Odešla legenda našeho oddílu František Zikeš

17.10.2020 19:28
Ve věku 92 let nás opustil dlouholetý člen oddílu a legenda slezanské atletiky Franitšek Zikeš. Běžec tělem i duší, který absolvoval stovky běžeckých závodů, veteránský mistr Evropy v maratónu. Františku odpočívej v pokoji...  
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

LOUČENÍ S OVÁLEM

    TRÉNINKY

     Benjamínci

    ročníky 2014-2016

        ZRUŠENY !!

 

   Minipřípravka

    ročníky 2012-2013

        ZRUŠENY !

 

       Přípravka

     ročníky 2010-2011

          ZRUŠENY !!

 

    Mladší žactvo

     ročníky 2008-2009

         ZRUŠENY !!

 

      Starší atleti

    ročníky 2007 a starší

 Bude řešeno individuálně

         trenéry skupin

  Atletika pro radost

     ročníky 2009-2013

      NEKONAJÍ SE !

 

  Atletika pro rodinu

       ročníky 2009-2013

     první středa v měsíci 

           17.00-18.00

   LISTOPAD ZRUŠENO!

Další fotografie

https://atletikafm.rajce.idnes.cz

05.06.2012 19:27
Fotografie z našich akcí si můžete prohlédnout na adrese https://atletikafm.rajce.idnes.cz/