5
Drobečková navigace

O nás > Aktuality > Atletická paráda v Brně

Atletická paráda v Brně

Tři dny bojovali naši mladí atleti na 18.ročníku Evropských atletických her mládeže v Brně. V obrovské konkurenci více než 2200 závodníků ze sedmnácti zemí si vedli skvěle! Kromě zážitků z parádní akce si vezou obrovské množství osobních rekordů a výborných umístění. O největší úspěch se postarala Laura Gongolová. V hodu míčkem jedenáctiletých děvčat postoupila ze sobotní kvalifikace do finále třetím výkonem, ale v nedělním finále nedala nikomu šanci a v osobním rekordu 43.80 m zvítězila a vybojovala zlatou medaili! Skvělé 4.místo vybojoval v běhu na 800 m mezi dvanáctiletými Matyáš Bernatík 2:23.01 min. hned za ním finišoval na 5.pozici Vašek Šodek 2:24.06 min. Vašek skončil ještě desátý v dálce. V této kategorii se do finále běhu na 60 m probojoval Šimon Frydryšek obsadil v něm vybojoval skvělé 7.místo 8.65 s, v hodu míčkem se do finále kvalifikoval Honza Čempel a nakonec mu patří 8.místo 50.94 m. Ve výšce jedenáctiletých se na osmou příčku prosadila Míša Münsterová 1.28 m. Samozřejmě všichni v osobních maximech. Mezi nejmladšími děvčaty vybojovala Naty Cudráková skvělé 7.místo v běhu na 600 m v osobáčku 1:51.58 min. Stejné pořadí bral mezi nejstaršími kluky Šimon Václavík na 1500 m za 4:38.54 min. Obrovskou pochvalu si však zaslouží úplně všichni za předvedené výkony a skvělou reprezentaci oddílu a města.