V Bratislavě vítězství Pavláskové a tři oddílové rekordy

13.12.2014 21:21

V bratislavské hale Elán proběhl mezinárodní mítink mládeže, kde startovalo na šest set mladých atletů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Slovinska. Přestože kvůli nemocem a zranění naše účast trošičku prořídla, jedenáctka našich atletů si vedla výborně, když vybojovala jedno vítězství, pět druhých a čtyři třetí místa. Navíc se třikrát přepisovaly nejlepší halové výkony oddílu. Nejpočetnější zastoupení jsme měli v běhu na 1500 m. Závod starších žaček ovládla Petra Pavlásková v novém oddílovém rekordu 4:51.32 minuty. Mezi juniorkami potěšil výkon Veroniky Siebeltové, která po půlroční přestávce zaviněné zlomeninou kotníku, doběhla v juniorkách na 2.místě v solidním čase 5:05.85 min. Její sestra Kateřina doběhla třetí za 5:15.34 minuty. Stejně tak třetí doběhla v mladších žačkách Tereza Kotásková, výkonem 5:50.10 min. Mezi dorostenci doběhl Sergej Tkach na 2.místě za 4:34.15 min. a junior Daniel Raška na 3.místě  v čase 4:44.72 min. Oddílové tabulky měnila v trojskoku dorostenek Soňa Lisníková, když doskočila na 10.35 m, což stačilo na 4.místo, a mladší žačka Anna Dokoupilová, která zvládla 500 m za 1:30.39 minuty a doběhla druhá. Poslední disciplína, kterou jsme obsazovali, bylo 800 metrů a přinesla nám tři druhá místa. Juniorka Natálie Závorková v čase 2:28.67 min, mladší žákyně Eliška Kopcová v osobáku 2:35.89 min. a své osobní maximum si vylepšil i mladší žák Patrik Lučan na 2:31.88 min. Všem našim blahopřejeme.