Počasí děti nezlomilo

29.06.2020 20:18

Počasí dělalo celé pondělí co mohlo - bouřky, liják, prostě hrůza. Ovšem pořadatelé to nevzdali, připravili vše potřebné pro hladký průběh Čokoládové tretry, a tak i počasí se nakonec aspoň trochu umoudřilo. Dorazilo přes 150 dětí a určitě nelitovaly. Připravena byla dětská atletika, kde si závodníci mohli vyzkoušet své dovednosti, nechybělo Rádio Orion se svým programem, všechny vítal maskot Pedro a proběhla autogramiáda Jakuba Holuši, skvělého běžce - halového mistra Evropy a stříbrného z Mistrovství světa. Hlavně se však běhalo a také házelo raketkou. A naši si nevedli vůbec špatně. Mezi nejmladšími na 60 m zvítězil Eliáš Mika, u děvčat braly naše holky stříbro a bronz zásluhou Zoe Gittlerové a Elišky Matýskové. U ročníků 2013-2014 se prosadila na 2.místo Karolína Adámková, mezi kluky doběhl druhý David Lex a třetí Jiří Polášek. U minipřípravky, která běžela 200 m, vybojovala stříbro Kristýna Uhrová a bronz Václav Šodek. V přípravce se na 300m prosadil na bronzovou příčku Ondra Mynarz a v raketce brala bronz Eliška Smyčková. Všichni si vybojovali účast na semifinále v Ostravě. Medailistům gratulujeme a všem, kteří přes nepřízeń počasí dorazili, patří velké poděkování !