Ženy do baráže

22.08.2021 05:38

Na stadiónu v Břeclavi se uzavřela 1.liga družstev žen posledním kolem. Naše děvčata se bohužel opět nedokázala sejít v plném počtu a tak přes výborné výkony a velkou bojovnost, nemohlo 13 děvčat na daleko početnější družstva stačit. Holky sice vybojovaly 6.místo a porazily Zlín, ovšem v celkovém hodnocení skončily na 7.místě o jediný bodík právě za Zlínem. Čeká je tak na počátku září baráž. Ve včerejším horkém dni si bodově vedla nejlépe Verča Siebeltová, která vyhrála 1500 m za 4:45.04 min, doběhla čtvrtá na 800 m 2:16.41 min. a navíc byla pátá v předsunuté chůzi na 10 km. Anička Cagašová vyhrála běh na 400 m 58.26 s a finišovala pátá na 200 m 25.87 s. Skvěle si vedly běžkyně na 3000 m, když Barča Bystřičanová vylepšila oddílák starších žaček na výborných 10:35.35 min, což stačilo na 5.místo, hned za ní doběhla Viky Ťahanová v osobáku 10:54.82 min. a osmá Markéta Laciková 12:45.52 min. Klára Ningerová bodovala na 1500 m časem 5:00.84 min a osobák si vylepšila i mimo soutěž běžící mladší žákyně Viky Bartoňová na 5:05.64 min. Katka Krtková se prosadila na 7.místo v běhu na 400 m překážek za 70.0 s. V trojskoku skončila čtvrtá Kája Vilčková výkonem 11.06 m, ve výšce osmá Terka Kubajurová 1.54 m a v oštěpu brala bod za 10.místo Kika Bizoňová za výkon 32.48 m. O skvělý závěr se postaraly štafety. Nejprve doběhla devátá krátká štafeta 4x100 m ve složení Krtková, Vilčková, Kolčářová, Laciková. Ovšem ve štafetě 4x400 m nenašly naše holky přemožitele a zvítězily. Navíc časem 3:59.06 min. vylepšily oddílový rekord a poprvé se tak dostaly pod 4 minuty.  Postaraly se o to Tereza Kubajurová, Veronika Siebeltová, Klára Ningerová a Anna Cagašová. Bodově se prosadila i naše druhá štafeta, která ve složení Vilčková, Bystřičanová, Kolčářová, Krtková brala osmé místo za čas 4:17.80 min. všem holkám velká gratulace k výkonům a poděkování za velkou bojovnost !