Závod na 10 km

10.11.2015 06:40

V závodě na 10 km se sešlo opět rekordních 841 běžců. Nejprve běžely ženy, kterých bylo na startu 254 a od začátku nebylo pochyb o jedenáctém vítězství Petry Kamínkové, navíc ve výborném čase 35:17 min. Druhá doběhla Petra Vašinová za 36:07 min. a třetí Irena Pospíšilová za 37:47 min. Z našich si vedla nejlépe Veronika Siebeltová, která vybojovala třetí místo mezi juniorkami za 40:38 min. Natálie Závorková byla ve stejné kategoii sedmá 43:13. min. V kategorii žen do 34 let doběhla Petra Čaganová čtvrtá za 41:16 min. V závodě mužů vyrazilo na trať 587 běžců a velký souboj svedli Jakub Zemaník a Jirka Homoláč. Nakonec se z vítězství radoval Jakub v čase 30:16, Jirka doběhl s pětivteřinovou ztrátou. Třetí byl Robert Míč 31:02 min. Z našich se prosadil u mužů nad 40 let Pavel Michna na druhé místo 34:26 min., osmý doběhl mezi juniory Daniel Raška za 36:15 min.