Žákyně kráčí za postupem

17.05.2019 06:10

Skvělým způsobem se předvedlo na dalším kole v Opavě naše družstvo starších žaček. Po skvělých výkonech vybojovaly holky druhé místo a jasně kráčí za postupem do finále Mistrovství Moravy a Slezska. Vše začaly chodkyně na 2000 m, které získaly 32 bodů. Vyhrála Jana Bednářová, druhá Nikola Boboková, třetí Hana Maštalířová, sedmá Daniela Míčková. Obrovský bodový příděl daly běžkyně, které vyhrály všechny disicplíny! Anna Cagašová vyhrála 60, 150 i 300 m. A vše ve skvělých časech - 7.89 s, 18.76 s a 39.89 s. Na těchto tratích jí zdatně sekundovala Tereza Kubajurová 8. na 60 m 8.18 s, 4 na 150 m 20.01 s, 6. na 300 m 43.20 s, vše osobáky. Osmistovku ovládla Kája Vilčková za 2:30.44 min, třetí doběhla Viky Ťahanová 2:33.14 min. Super představení předvedly naše holky na 1500 m, když zvítězila Barča Bystřičanová 5:19.36 min, a druhá doběhla Anna Václavíková 5:23.75 min. V dálce přidala Kája Vilčková další bodíky a na 200 m překážek bodovala Lucka Krasulová za osobák 33.36 s. A bodově se prosadily i vrahčky. V kladivu byla 2. Lucka Krasulová 24.88 m a třetí Hana Maštalířová 22.58 m. a v disku 4.Lucka Krasulová 22.60 m, šestá Kristýna Bizoňová a děvátá Hana Maštalířová. Bodově se prosadily obě štafety 4x 300. Čtvrté doběhlo áčko ve složení Karpová, Bystřičanová, Ťahanová, Vilčková za 3:09.59 min. a šesté béčko, kde běžely Míčková, Václavíková, Boboková, Polášková. Všem holkám velké poděkování za předvedené výkony a výbornou reprezentaci.