Máme dva mistry České republiky

27.02.2018 10:21

Jako poslední bojovalo o medaile při Mistrovství České republiky žactvo. V ostravské hale bylo ve hře 23 sad medailí a sešlo se na čtyři stovky závodníků z 98 oddílů celé ČR. Do sportovního zápolení se zapojila také osmička našich a vedla si skvěle. Do našeho oddílu totiž putují dva tituly mistrů České republiky !! Anna Cagašová si v sobotu vyzkoušela 60 m a probojovala se do finále, kde vybojovala 6.místo, navíc vylepšila oddílový rekord na 7.93 s. Ovšem na své hlavní trati 300 m potvrdila roli favoritky a po jasném vítězství v sobotním rozběhu, nedala v nedělním finále soupeřkám šanci. Poprvé zlomila hranici 40 s a za skvělý čas a nový oddílový rekord 39.88 s,  brala zlatou medaili. Své tabulkové postavení potvrdil v běhu na 800 m také Thomas Hlavačka. Sobotní rozběh v poklidu vyhrál a v nedělním finále šel hned po startu do vedení. Ostrým tempem bleskově setřásl všechny soupeře a časem 2:01.64 minuty suverénně zvítězil. Z dalších našich si vedl nejlépe Robin Dorotík v běhu na 300 m, který doběhl 11. v novém osobáku 39.15 s, Adam Dokoupil byl 14. za 39.94 s. Na 800 m děvčat vybojovala Klára Ningerová 13. místo za 2:30.83 minuty a stejná příčka patří Viktorii Ťahanové na 1500 m za 5:15.31 minuty. Na této trati nás reprezentovala dvojice Pavelků. Lépe se dařilo Jirkovi, který doběhl 12. za 5:01.15 minuty, o dvě příčky za ním finišoval Ondra za 5:06.76 min. Celé dění uzavřely štafety 4x200 m, kde naše děvčata obsadila 18.příčku časem 1:53.39 min. Našim mistrům České republiky obrovská gratulace a všem poděkování za výbornou reprezentaci !