Z Prahy vezeme stříbro a dvě čtvrtá místa

19.11.2016 20:43

Na golfovém hřišti v pražském Motole si dali sraz nejlepší běžci všech věkových kategorií z celé republiky. Nesmírně náročnou, kopcovitou trať se spoustou zatáček udělal celonoční déšť ještě náročnější. Déšť neustal ani v průběhu závodu, takže krásná golfová tráva se brzy změnila v zajímavou bahnitou hmotu. Přesto se na trati sváděli obrovské souboje a výborně si vedli také naši. Vše zahájily mladší žákyně, na které čekal dvoukilometrový okruh a mezi devadesátkou závodnic si skvěle vedla trojice našich. Anna Cagašová dlouho bojovala o medaili a nakonec doběhla na čtvrtém místě, devátá finišovala Klára Ningerová a 25. Viktorka Ťahanová. Stejná trať čekala na mladší žáky a mezi favority patřil Thomas Hlavačka. Ten také od startu svou roli potvrzoval, když se stále držel v čelní skupině. V posledním stoupání nastoupil a do závěrečného seběhu ji běžela na čele pouze dvojice. Bohužel Thomas se zhruba tři sta metrů před cílem seznámil zblízka s bahnitým povrchem a než se dokázal zvednout klesl až na čtvté místo. Boj o medaili ovšem nevzdal a v závěru bez problémů vybojoval stříbrnou medaili. Starší žákyně běžely tři kilometry a nastoupila trojice našich. Nejlépe si vedla 17. Anna Zemaníková, 24. doběhla Tereza Kotásková a 40. Eliška Kopcová. Ve starších žácích vybojoval 15.místo Patrik Lučan a 31.místo Patrik Stankov. V závodě mužů na 10 km doběhl Jan Zemaník na 24.místě. Ženy běžely tři okruhy, tedy 6 km a Veronika Siebeltová vybojovala 21.místo. O závěr se postaraly juniorské kategorie. Nejprve děvčata absolvovala 4 km a příjemně překvapila Iveta Rašková, která doběhla na výborném 4.místě. Kateřina Krtková rovněž nezklamala a doběhla na 15.místě. Jediný z našich běžců, kterému mu závod příliš nevydařil byl Jan Tesarčík. Sice se zpočátku držel na špici závodu, ovšem po pádu na konci prvního kola se postupně propadal na konečné 39.místo. Celkově lze hodnotit vystoupení našich běžců jako velice vydařené. Všem děkujeme a blahopřejeme.