Z Hrádku vezeme 25 medailí !

02.04.2016 15:49

Za krásného slunečného počasí se na 22.ročníku Běhu Hrádkem sešlo téměř pět stovek účastníků ! A v této obrovské konkurenci běžců z Polska, Slovenska a České republiky se naši výrazně prosadili, když vybojovali šest vítězství a k tomu přidali osm druhých a jedenáct třetích míst. Závod žen na 3,7 km ovládla jasně Veronika Siebeltová, která časem 13:19 minuty zaostala těsně za traťovým rekordem, třetím místem ji doplnila Kateřina Siebeltová v čase 14:27 min. Medailové žně jsme měli v závodech mládeže. Mezi juiorkami vybojovala druhé místo na trati 3,7 km Iveta Rašková za 14:26 min a třetí doběhla Kateřina Krtková 14:41 min. Na juniory čekalo osm kilometrů a s velkým náskokem vyhrál Jan Tesarčík za 27:53 min. Dorostenky běžely 1,2 km a stupně vítězů patřily pouze našim v pořadí Petra Pavlásková, Tereza Uherková a Kateřina Šprochová. Ve starším žactvu nám patřilo jak mezi děvčaty, tak u chlapců vždy druhé a třetí místo. Druzí doběhli Anna Zemaníková a Patrik Lučan, třetí Eliška Kopcová a Marek Špok. Mladší žáky ovládl jasně Thomas Hlavačka a žákyně Anna Cagašová, kterou třetím místem podpořila Klára Ningerová. U přípravky se prosadili chlapci, druhý doběhl Josef Hájovský a třetí Jan Klimas. V minipřípravce to byla pro změnu děvčata - druhá Lucie Jurošová a třetí Viktorie Bartoňová. U dětí ročníku 2009-2010 zvítězila Tereza Hrušková a třetí místo vybojovala Aneta Maršálková, u chlapců doběhl druhý Tomáš Škapa a třetí Ondra Holubčík. A zastoupení na stupních vítězů jsme měli i mezi předškoláky, když druhá doběhla Barbora Klechová a třetí její bratr Richard. Medailistům blahopřejeme a celé početné výpravě, ve které bylo 148 atletů !!, děkujeme za výbornou reprezentaci. Výsledky jsou přiloženy Hrádek 2016 výsledky.xlsx (52918)