Z Bohumína vezeme 15 medailí

08.05.2016 20:29

V Bohumíně se konal jubilejní 20.ročník Běhu ulicemi města. V letošním roce ho měly v Běžecké ceně mládeže pouze dvě kategorie, což se promítlo v naší účasti. Přesto na oblíbený závod nakonec dorazilo více než 60 našich běžců a vedli si výborně. Vybojovali celkem 15 originálních medailí - po pěti za první, druhé i třetí místo. Dvě umístění na stupních vítězů vybojovala minipřípravka zásluhou druhé Viktorky Bartoňové a třetí Ellen Burkovičové. V přípravce doběhl druhý Josef Hájovský a třetí Valentýna Kozlová. Mladší i starší žactvo bojovalo o body do běžecké ceny, takže dorazilo hodně našich a hned se to promítlo do výsledků. V mladších žákyních zvítězila Anna Cagašová a třetí doběhla Klára Ningerová. Závod chlapců ovládl jasně Thomas Hlavačka. Starší žačky nepustily na stupně nikoho - vyhrála Eliška Kopcová, před Annou Zemaníkovou a Nikolou Slámovou. Žáky vyhrál Patrik Lučan, před Patrikem Stankovem. Závod žen se stal kořistí Veroniky Siebeltové, druhá doběhla Kateřina Siebeltová. Poslední medaili do sbírky přidala mezi ženami nad 35 let Klára Maštalířová, která doběhla třetí. Všem blahopřejeme.