Vydařené Mistrovství republiky v krose

11.04.2021 16:42

Sice bez medaile, ale s mnoha výbornými výsledky se vrací naši běžci z mládežnického Mistrovství České republiky v přespolním běhu. Za krásného, slunečného počasí se v Táboře sešlo 447 běžců a naši si opravdu vedli parádně. Na mladší žactvo čekaly dva kilometrové okruhy a Viky Bartoňová doběhla 11. za 8:18 min, 26. Míša Kubinová 8:45 min, 47. Viky Vaňková 9:02 min. Mezi kluky vybojoval Šimon Václavík 20.místo v čase 8:00 min. Starší žactvo mělo 3 km a Barča Bystřičanová dlouho bojovala o medaili, nakonec z toho bylo 6.místo v čase 12:04 min. 32. doběhla Anetka Zahradníková 13:22 min. a 59. Anna Václavíková 14:16 min. Mezi kluky předvedl výborný výkon Vojta Šelong, když doběhl na 3 km 12. za 11:15 min. Výborně si na třech okruzích vedly také naše dorostenky. Viky Ťahanová vybojovala skvělé 7.místo 12:05 min., Kája Vilčková byla 15. za 12:37 min. a Barča Káňová 28. za 13:28 min. Na dorostence čekaly 4 km a z našich si nejlépe rozvrhl síly Ondra Kotásek. Odměnou mu bylo výborné 13.místo v čase 14:20 min., Na 24. místě finišoval Jakub Škapa 14:56 min. a 34. doběhl Vojta Pavelek 15:12 min. Všem patří velká gratulace a pochvala za výbornou reprezentaci.