Běžeckou sezónu na dráze jsme zahájili se sluníčkem

14.04.2015 17:51

Zahájení běžecké dráhové sezóny na našem stadiónu se vydařilo. Teplé, slunečné počasí přilákalo rekordních 354 běžců a naši si vedli více než dobře. Vybojovali deset vítězství, osm druhých, sedm třetích míst a navíc dvakrát vylepšili nejlepší oddílové výkony historie. Mezi nejmladšími zvítězili Barbora Klechová a Ondřej Mynarz a třetí místa přidali Nela Fridrichová a Richard Klech. U děvčat 2008-09 byla nejlepší Viktorie Bartoňová, třetí doběhla Vanessa Prymusová a mezi chlapci druhý Tobiáš Garčic. Mezi děvčaty 2006-07 zvítězila Julie Hrčková a u chlapců si pro druhé místo doběhl Jan Klimas. Jasné vítězství přidala Anna Cagašová v přípravce. V mladším žactvu se prosadili pouze kluci, druhý doběhl Thomas Hlavačka a třetí Patrik Stankov. To starší žactvo a dorost už naši zcela ovládli. V žákyních zvítězila Eliška Kopcová, před Adélou Lojkáskovou, v žácích po výborném finiši vyhrál Tomáš Szymala a třetí doběhl Patrik Lučan. Dorostenky obsadily strupně vítězů kompletně v pořadí 1.Petra Pavlásková, 2.Iveta Rašková, 3.Kateřina Krtková, dorostence ovládl Sergej Tkach před Zdenkem Martinákem. Kateřina Siebeltová vylepšila časem 1:41.1 minuty juniorský oddílový rekord na 600 m. Po mládeži přišly na řadu tři rozběhy na 3000 m, kde startovalo celkem 86 běžců. První dva rozběhy byly určeny mužům a nejlépe si vedl Tomáš Lichý z Třince, který zvítězil za 8:56.6 min., před domácím Sergejem Tkachem 9:28.7 min. Mezi muži nad 35 let zvítězil Pavel Michna za 9:49.6 min. Třetí běh běžely pouze ženy a naše děvčata si vedla výborně, když na druhém místě doběhla Veronika Siebeltová za 11:04.4 min. a třetí potom Natálie Závorková v osobním rekordu 11:05.3 min. Viktorie Ťahanová vylepšila oddílový rekord na této trati v kategorii děvčat do 11 let, když zvládla 3000 m v čase 13:21.7 minuty. Všem našim blahopřejeme. Kompletní výsledky jsou přiloženy Trojka na dráze 2015 výsledky.xls (79872)