Vydařené zahájení běžecké sezóny

19.03.2016 19:12

V sobotním chladném ránu jsme zahájili v areálu našeho stadiónu běžeckou sezónu. A je třeba říci, že velice úspěšně, vždyť na startu 16.ročníku Slezanského krosu se sešlo 405 dětí a 77 dospělých. Navíc si naši závodníci vedli v této obrovské konkurenci výborně, když vybojovali 6 vítězství, 8 druhých a 7 třetích míst. Na travnatém okruhu dlouhém 900 metrů si mezi třiceti ženami vedla nejlépe Veronika Siebeltová, která čtyři okruhy zvládla za 13:10 min. Mezi padesátkou mužů neměl konkurenci vítkovcký Jakub Zemaník, který zvládl 8 okruhů za 22:24 min. Za ním doběhla dvojice našich běžců, druhý Jan Tesarčík za 24:12 min. a třetí Serhij Tkach za 24:25 min. V mládežnických kategoriích vybojovali vítězství starší žák Patrik Lučan, v mladším žactvu Anna Cagašová a Thomas Hlavačka a mezi benjamínky Markéta Bláhová a Samuel Koždoň. Na stříbrný stupínek se postavili Kateřina Šprochová, Eliška Kopcová, Klára Ningerová, Sabina Jurošová, Vojta Pavelek, Josef Hájovský a Tomáš Škapa. Originální medaili za třetí místo si na krk pověsili Tereza Uherková, Anna Zemaníková, Alexandra Huňková, Tereza Faranová, Ondřej Pavelek a Ondřej Mynarz. Všem našim závodníkům blahopřejeme. Obětavým pořadatelům děkujeme za pomoc a výbornou organizaci celého závodu. Kompletní výsledky jsou přiloženy Slezansky kros 2016 výsledky.xls (96768)