Štandl kros ovládla Siebeltová a Tkach

14.10.2015 07:35

Za celkem velice solidního počasí proběhl patnáctý ročník Štandl krosu. V pěkném lesním prostředí se sešlo více než dvěstě běžců. Nejmenší caparti si odběhli něco málo přes sto metrů na rovince, ovšem na ostatní již čekali kopcovité okruhy v lese. První dvě kategorie běžely okruh dlouhý 450 metrů a hlavně první prudké stoupání dalo všem pořádně zabrat. Ze stejného místa, tedy opět do prudkého kopce, potom běhali další kategorie, ovšem okruh byl dlouhý už 1,2 km. Mládež a ženy ho běžely dvakrát, muži supěli do kopce pětkrát. Naši si vedli velice dobře. Mezi nejmladšími zvítězil Ondra Mynarz, ročníky 2006-07 ovládli Julie Hrčková a Jan Klimas. V další kategorii nedali nikomu šanci Anna Cagašová 10:23 min a Vojta Pavelek 9:49 min.. V mladších žácích se prosadil Patrik Stankov 9:44 min. a ve starších žákyních Eliška Kopcová 10:19 min. V dorostu vyhrála Iveta Rašková 10:14 min. a Sergej Tkach 9:31 min. Ten potom ovládl i závod mužů, když pět okruhů zvládl za 22:36 min., druhý doběhl Daniel Raška za 23:46 minuty. Třetí místo u mužů nad 35 let vybojoval Michael Václavík za 24:45 min. V závodě žen zvítězila Veronika Siebeltová časem 9:57 min. před Kateřinou Siebeltovou 10:17 min, a Natálií Závorkovou 10:59 min. Všem našim blahopřejeme a kompletní výsledky jsou přiloženy Štandl kros 2015 výsledky.xls (63488)