Slunečná Bašťanská šestka

09.10.2021 15:00

Sice mrazivé, ale krásné, slunečné dopoledne čekalo na téměř tři stovky běžců u přehrady Baška. Tam se totiž konal 8.ročník Bašťánské šestky, pohodového závodu pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. O perfektní začátek se postaraly nejmenší děti, které běžely 150 m a nejvíce sil měla Adélka Petrovská mezi děvčaty a Adam Koňařík mezi kluky. Další kategorie již sváděly parádní souboje na okruhu v campu dlouhém 450 m, kde na ně čekalo jedno nepříjemné stoupání. Ovšem za výkony čekala v cíli na všechny sladká odměna, na nejlepší medaile a na všechny tombola s pěknými cenami. Ve svých kategoriích zvítězily mezi děvčaty Míša Münsterová, Laura Majkráková, Viky Bartoňová, Anna Václavíková a Viky Ťahanová. Mezi kluky byli nejlepší Tonda Míček, Matyáš Bernatík, Šimon Václavík, Vojta Šelong a Ondra Pavelek. Po mládeži vyrazilo na okruh kolem přehrady 45 žen a jasně zvítězila Ivča Rašková z USK Praha za 10:01 min., před našimi Katkou Krtkovou 10:35 a Viky Ťahanovou 10:39. Na 55 mužů čekal úkol oběhnou přehradu dvakrát a také zde byl vítěz naprosto jasný. S obrovským náskokem zvítězil Marek Krišica z Jablunkova za 18:37 min. Z našich se prosadili na stupně vítězů mezi muži do 34 let druhý Vojta Šelong 20:19 min. a třetí Kuba Škapa 20:23 min. Všichni účastníci si kromě příjemného běžeckého zážitku odnesli pěkná trička, vítězové krásné plakety, ceny a několik šťastnějších i ceny z bohaté tomboly :-). Kompletní výsledky jsou přiloženy - Bašťanská 6 2021 výsledky.pdf (728321)