V Raškovicích padaly rekordy

08.09.2019 15:59

Zatažená, nevlídná obloha vítala v nedělním ránu běžce na 3.ročníku Raškovického čtvrtmaratónu. A celkem jich našlo cestu 270 a určitě nelitovali. Počasí nakonec pro běžce ideální, bez větru teplota 15°C, parádní vzduch, déšť přišel až při vyhlašování. Však se skvělé běžecké počasí promítlo taky na výkonech. Nejprve bojovali na trati děti a kromě jedné kategorie ovládli naši běžci všech 11 kategorií. Zvítězili Klára Ningerová a Patrik Stankov v dorostu, Viky Ťahanová a Ondra Pavelek ve starším žactvu, Anna Václavíková a Jan Klimas v mladším žactvu, Míša Kubinová a Pavel Kolecký v přípravce, Pepík Brázda v minipřípravce, a Míša Münsterová a Toník Míček mezi benjamínky. Hlavní závod na 10.548 m se stal kořistí Kristiana Zahraje v traťovém rekordu 38:30 min. Mezi muži do 34 let doběhl druhý Dan Raška za 39:38 min, což byl také čas lepší starého traťáku a třetí Marek Spilka za 41:46 min. Závod žen ovládla Petra Pastorová z Ostravy, která vylepšila tra´tový rekord o více než minutu na 42:20 min. V ženách do 34 let doběhla druhá Veronika Siebeltová 46:04 min, a třetí Katka Krtková 49:36 min. Všem našim gratulace a rozhodčím poděkování za perfektní práci. Kompletní výsledky jsou přiloženy Raškovice 2019 výsledky.xlsx (25639)