Kotásková a Lučan mistry Moravy

12.06.2016 16:52

Na třineckém stadiónu se sešli mladí atleti z celé Moravy, aby bojovali o medaile při Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva. Nakonec se do bojů o cenné kovy zapojilo 16 našich atletů. Hned první disciplína nám přinesla očekávaný úspěch. V chůzi na 3000 m vybojoval Lukáš Skotnica stříbrnou medaili v čase 18:02.62 min. Po dlouhém tréninkovém výpadku výborný výsledek. Robin Dorotík došel na 6.místě v osobním rekordu 19:25.84 min.  Skvělé představení ovšem předvedla děvčata. Tereza Kotásková se s náskokem stala mistryní Moravy v čase 18:10.37 minuty, pro stříbro si došla Denisa Pánková v osobáku 18:38.10 minuty a také bronz putuje do Frýdku-Místku zásluhou Amálie Mynářové 18:46.00 min. A to ještě došla sedmá Nikol Reinertová a osmá Tereza Gajdošíková. Další medaili přidala Eliška Kopcová na 800 m, když doběhla druhá těsně za osobákem 2:19.24 min. Výborný výkon předvedl Patrik Lučan v běhu na 1500 m překážek, kde se postupně propracoval do čela a nakonec jasně zvítězil. Časem 4:51.86 minuty se zařadil na druhé místo letošních českých tabulek. Doplňkově si Patrik hodil oštěp a skončil na sedmém místě. V rozbězích na 300 m se představila Anna Dokoupilová a vylepšila si osobní rekord na 44.27 s, na stejné trati Klára Nováková zaběhla 48.11 s. V nejkratším sprintu zaběhl Marek Špok čas  8.11 s, což na postup do finále nestačilo. Poslední cenný kov přidala v běhu na 1500 m Anna Cagašová, která  doběhla třetí ve velice kvalitním čase 5:00.46 minuty, pátá finišovala Anna Zemaníková 5:04.37 min. Osobák si vylepšila také Vitkorie Ťahanová na 5:33. Mezi chlapci doběhl Patrik Stankov na 6.místě. Takže konečná bilance dvě zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové je velice dobrá, zvláště s ohledem na absenci některých opor.