Fantastický výkon Adély Lojkáskové na Mistrovství České republiky

01.03.2015 20:56

Jako poslední absolvovalo své letošní halové Mistrovství České republiky žactvo. Do Jablonce nad Nisou se probojovala trojice našich atletů. A také z tohoto šampionátu se vrací naše výprava z medailí. Přímo závod z říše snů předvedla totiž Adéla Lojkásková ve skoku vysokém. Do závodu byla Aďa zařazena technickým delegátem dodatečně až po našem protestu. Přesto nastupovala až se čtrnáctým osobním výkonem 1.58 m. Ovšem v samotném závodě přímo excelovala. Lehce zdolala svou základní výšku 1.45 m, jednou sice musela opravovat na 1.50, ovšem 1.55 již zdolala napoprvé s obrovskou rezervou. Potom přišla výška 1.59 m a útok na osobní rekord a hned první pokus byl zdařený. Ovšem v závodě pokračovalo stále ještě sedm závodnic. Další postupná výška 1.62 m a další zlepšení osobáku. Výška 1.64 m znamenala nejen vylepšení oddílového rekordu, ale její zdolání na první pokus také vykročení za zlatou medailí. No a tu Aďa potvrdila hned prvním úspěšným pokusem na 1.66 m, což se již soupeřkám nepovedlo a mohlo se slavit nejen další zlepšení oddílového rekordu, ale hlavně naprosto nečekaný zisk titulu mistra České republiky! Výborně si vedla také další naše atletka Eliška Kopcová, která se dokázala v závodě na 800 m probojovat ze sobotního rozběhu do finále. Ve svém rozběhu doběhla na třetím místě a vylepšila své halové maximum na 2:29.22 minuty. V nedělním finále svůj osobák ještě posunula na 2:27.83 minuty a vybojovala výborné 8. místo. Tomáš Szymala se kvalifikoval k závodu na 300 m, kde své účinkování ukončil v rozběhu a časem 41.84 s se zařadil na 16. místo v ČR. Všem blahopřejeme.