Tři tituly mladšího žactva

31.01.2020 18:40

V ostravské hale bylo zahájeno Mistrovství Moravy a Slezska a jako první vstoupilo do bojů mladší žactvo. A naši mladší atleti si vedli skvěle, když vybojovali 3 zlaté, 4 stříbrné a 1 jednu bronzovou medaili. Podle očekávání byla nejúspěšnější závodnicí Terka Kubajurová. Nejprve vybojovala stříbro ve vrhu koulí, kde navíc vylepšila oddílový rekord na výborných 12.15 m a zařadila se na druhé místo českých tabulek. Potom přišlo vítězství na 300 m v čase 43.00 s a první místo v českých tabulkách. Na poloviční trati to bylo opět stříbro za čas 20.09 s. Skvěle si vedli běžci na 1500 m. Mezi děvčaty zvítězila Anna Václavíková v halovém osobáku 5:22.79 min. a Kuba Jányš vybojoval stříbro za osobák 5:02.85 min. Nela Kolčařová překvapila v dálce ziskem bronzu za 4.50 m. Štafeta děvčat 4x 200 m ve složení Terka Kubajurová, Hana Ningerová, Anna Václavíková a Nela Kolčářová vybojovala v napínavém souboji stříbro za 1:54.98 min. A překvapivou zlatou tečku se postarala štafeta kluků. Ta sice ještě po 550 m figurovala na posledním místě, ale nakonec ve složení Filip Popelář, Tobiáš Garčic, Jakub Jányš a Vojta Šelong dokázala zvítězit. Pochvalu zaslouží i další naši borci, mnozí s vylepšili osobní rekordy a opravdu bojovali. Velká gratulace medailistům a poděkování všem.