Tisíc bodujících v Běžecké ceně mládeže

07.12.2015 08:10

Posledním závodem byla rovněž zakončena celoroční soutěž pro mládež Běžecká cena mládeže. Skládala se z dvaceti závodů v průběhu celého roku a celkem bodovalo v sedmi věkových kategoriích 475 děvčat a 525 chlapců. Z tohoto počtu má 35 děvčat a 27 chlapců start úplně ve všech závodech a obdrží speciální cenu pořadatele. A kdo byl v běžeckém snažení nejlepší ? Začneme od těch nejmenších benjamínků. Mezi děvčaty to byla Nikol Ernstová před Erikou Běčákovou a Nelou Fridrichovou, u chlapců Tobiáš Kluz před Ondřejem Mynarzem a Lucasem Pavelkou. Kategorii minipřípravky ovládla Viktorie Bartoňová před Ellen Burkovičovou a Vanessou Prymusovou, u chlapců Vojtěch Kulich, před Janem Hrčkem a Šimonem Václavíkem. V přípravce se vítězkou stala Julie Hrčková, za ní skončila Barbora Bystřičanová a Nela Kožuchová, u chlapců se z vítězství raduje Jan Klimas, druhý byl Szymon Mitrenga a třetí Prokop Říha. V předžačkách nedala nikomu šanci Anna Cagašová, za ní se seřadily Zina Pindorová a Markéta Sikorová. V chlapcích svedl vítězný souboj Vojtěch Pavelek se svým bratrem Ondrou, který skončil druhý, třetí potom František Szkatula. V mladších žákyních bylo pořadí Karolína Sasynová, Kateřina Supiková a Erika Zahaluková, v mladších žácích vyhrál Thomas Hlavačka, za ním skončili Patrik Stankov a Adam Feranec. Soutěž starčích žaček se stala kořistí Elišky Kopcové, před Lucií Vaňkovou a Markétou Sikorovou. Mezi stejně starými chlapci byl nejlepší René Sasyn, před Tomášem Szymalou a Patrikem Lučanem. Mezi nejstaršími, tedy v dorostu, si první příčku vybojovala Iveta Rašková, druhá byla Kateřina Krtková a třetí Ivana Lubojacká. U chlapců vybojoval nejvíce bodů Sergej Tkach, před Zdeňkem Martinákem a Adamem Kufou. Slavnostní vyhlášení proběhne v neděli 10.ledna 2016 od 15 hodin ve velkém sále Národního domu na Výroční členské schůzi oddílu atletiky. Konečné výsledky Bezecka cena mladeze vysledky 2015.xls (155 kB)