Tereza Kotásková mistryní České republiky

24.06.2017 20:56

Do Jablonce nad Nisou vyrazila skupina 8 našich atletů na Mistrovství České republiky dorostu a juniorů. A hned první disciplína šampionátu nám přinesla obrovský úspěch. Tereza Kotásková se stala dorosteneckou mistryní České republiky v chůzi na 5000 m v novém osobním rekordu 27:54.92 minuty! Terezka byla od začátku na čele, ovšem v zádech měla své největší soupeřky. První kilometr skupinka ušla za 6 minut, ovšem potom Terka začala tempo stupňovat, když druhý kilometr byl už za 5:28 a soupeřky postupně odpadaly. Od druhého kilometru již pouze navyšovala svůj náskok a pro zlatou medaili si došla s náskokem více než dvě minuty. Velká gratulace ! Další výborný výsledek připravila Katka Krtková, která si nakonec zvolila 2000 m překážek. A udělala dobře, protože vybojovala skvělé 4.místo v osobáku 7:38.77 min. Iveta Rašková s přehledem postoupila do zítřejšího finále na 800 m, když si v rozběhu hlídala druhé postupové místo za 2:16.83 min. Solidní výkony předvedla v dorostenkách Eliška Kopcová, která zaběhla 800 m za 2:24.40 min. a na 300 m překážek 47.40 s. V konečném pořadí jí patří 12. resp. 18.místo v ČR. Anna Dokoupilová běžela 400 m a čas 61.90 s na postup do finále nestačil. Závod výškařek nevyšel Adéle Lojkáskové, která zdolala pouze svou základní výšku 1.63 m a bylo z toho 10.místo. Takže zítra ještě Adéla Lojkásková trojskok dorostenek, Soňa Lisníková trojskok juniorek, Honza Tesarčík 5000 m a hlavně Iveta Rašková finále na 800 m. Tak snad se bude dařit.