Stadión v Hradišti děvčatům svědčil

01.07.2017 23:57

Na stadiónu v Uherském Hradišti se konalo další kolo 1.ligy družstev žen. A našim děvčatům se za solidního počasí dařilo, když vybojovala páté místo a prakticky tím potvrdila svou účast v 1.lize i v další sezóně. Pátá příčka jim totiž patří i v průběžném pořadí a prakticky již nemohou skončit hůře. Pilířem týmu byla opět Iveta Rašková, která ovládla závod na 800 m za 2:15.99 minuty i na 1500 m v čase 4:50.05 min. Navíc doběhla 3. na 400 m za 59.04 s. Veronika Siebeltová zvítězila s přehledem na 3000 m za velice solidních 10:40.62 min. a byla třetí na 1500 m za 4:55.59 min. Triumf našich děvčat na této trati završila druhým místem Anna Zemaníková, která si navíc vylepšila osobní rekord na 4:51.02 min. Dvě pátá místa přidala Eliška Kopcová, v tyči za výkon 2.41 m a na 400 m překážek, které zvládla za 66.95 s. Zde ji doplnila 7.místem Kateřina Krtková za 67.99 s. Katka přidala další body na 400 m a v trojskoku. Další body pro družstvo přinesla Adéla Lojkásková, která byla čtvrtá ve výšce 1.58 m, šestá na 100 m překážek 15.84 s a osmá v trojskoku 10.84 m. Nikola Slámová se prosadila na 100 i 200 m, kde zaběhla 13.30, resp. 27.24 s, což bylo vždy 7.místo. Radka Eltnerová zdolala ve výšce 1.50 a skončila sedmá. Na 800 m se prosadily i čtvrtá Kristýna Pekařiková a osmá Julie Rampírová. Vydařené vystoupení děvčat zakončily štafety. Krátká 4x 100 m, ve složení Slámová, Rašková, Krtková, Eltnerová, doběhla sice až sedmá za 52.78 s, ale na dlouhé 4x400 m se prosadilo áčko na 2.místo za 4:07.24 min a béčko na 4.místo v čase 4:12.16 min. V A štafetě běžely Kopcová, Krtková, Rašková, Siebeltová, v béčku potom Mynářová, Zemaníková, Rampírová, Pekaříková. Děvčatům blahopřejeme.