Slunečné, ale chladné Loučení s oválem

27.10.2015 05:41

Na poslední letošní závod na dráze se usmívalo sluníčko, ale přesto bylo již typické podzimní chladno. To ovšem nezabránilo téměř třem stovkám běžců všech věkových kategoriích, aby neprověřili své síly předblížící se Hornickou desítkou. Pro nejmladší děti bylo připraveno 200 m a mezi děvčaty vybojovala vítězství pro domácí barvy Vendula Maršálková a mezi chlapci vyhrál Lucas Pavelka. další kategorie běžela 400 m a tam putovalo vítězství do Kopřivnice zásluhou Barbory Udvarosové a do Jablunkova díky Vojtovi Kulichovi. Všichni ostatní již běželi 800 m a hned v prvním závodě byla nejlepší naše Julie Hrčková za 2:57.6 min, mezi chlapci kopřivnický Daniel Hanzelka. V přípravce zůstala obě vítězství doma, když skvělý výkon předvedla Anna Cagašová, která vyhrála s obrovským náskokem ve výborném čase 2:32.1 min, chlapci ovládl Ondra Pavelek za 2:37.0 min. V mladších žácích zvítězil náš Thomas Hlavačka v čase 2:31.3 min, mezi žákyněmi jablunkovská Karolína Sasynová. Ve starších žákyních byla nejlepší Eliška Kopcová 2:24.1 min., v žácích René Sasyn. Dorost patřil opět našim, zásluhou Ivety Raškové, která zvládla dva ovály stadiónu za 2:22.8 min a Sergeje Tkache, který doběhl v čase 2:11.6 min. Závod žen na 800 m se stal kořistí Veroniky Siebeltové za 2:22.6 min, před Kateřinou Siebeltovou 2:27.3 a Natálií Závorkovou 2:33.6 min. Mezi ženami nad 35 let vybojovala druhé místo Klára Maštalířová. Na muže čekalo 1500 m a z našich se prosadil na druhé místo Sergej Tkach v čase 4:29.7 min, třetí byl Daniel Raška 4:41.1 min. Mezi muži nad 35 let doběhl druhý Michael Václavík 4:55.0 min. Všem blahopřejeme. Kompletní výsledky jsou přiloženy Loučení s oválem 2015 výsledky.xls (72 kB)