Slezanská hodinovka s rekordem

22.09.2016 04:45

Jubilejní 40.ročník Slezanské hodinovky proběhl za aprílového počasí. Chvilku se na závodníky usmívalo sluníčko, chvilku bylo černá tma a silně pršelo. To však nezbránilo více než dvěstěpadesáti běžcům bojovat o co nejlepší výkony a v hlavním závodě ho ozdobila Veronika Siebeltová oddílových rekordem žen, když za hodinu zvládla 15145 metrů. Vše ovšem ahájili nejmenší děti, na které čekalo 100 m. Nejlepší byli domácí atleti Markéta Bláhová a Alexandr Milata. Také ve starších dětech si naši atleti vedli výborně. Běželo se 400 m a na nejvyšší stupínek se prosadil Pavel Kolecký a Tereza Kubajurová. Na všechny ostatní mládežnické kategorie už čekal dvanáctimunutový běh. Ve svých kategoriích zvítězili Jan Klimas, Anna Cagašová a Thomas Hlavačka v mladším žactvu, Eliška Kopcová ve starším, Lucie Vaňková a Tomáš Szymala v dorostu. Na start závodu na 1 hodinu se postavilo 56 běžců. Závod mužů ovládl Tomáš Blabla z Bystrého, který uběhl 16562 m a závod žen Petra Pastorová výkonem 15320 m. V kategorii žen do 34 let zvítězila Veronika Siebeltová v novém oddílovém maximu. Všem blahopřejeme. Kompletní výsledky přiloženy Slezanská hodinovka 2016 výsledky.xls (76288)