Zaplněný sál ocenil nejlepší atlety

10.01.2016 21:10

V nedělním odpoledni jsme si dali dostaveníčko ke zhodnocení výsledků roku uplynulého a opět jsme zcela zaplnili velký sál Národního domu. Více než tři stovky atletů, rodičů a hostů zhodnotilo velice vydařenou sezónu 2015. Zhodnocení provedla předsedkyně oddílu Klára Maštalířová, která mohla mladým atletům poděkovat za vynikající výsledky. Svědčí o tom zisk dvanácti medailí z mistrovství České republiky a dokonce třiceti osmi medailí z Mistrovství Moravy a Slezska. Osm medailí jsme vybojovali na Evropských atletických hrách mládeže a za obrovský úspěch lze považovat 10. místo družstva juniorek na Poháru mistrů evropských zemí v přespolním běhu ve Španělsku. Na desítkách závodů v České republice i zahraničí to pak bylo v různých kategoriích 604 umístění na medailových stupních, z toho 203 vítězství. V soutěžích družstev bojovalo jedenáct týmů, z nichž si nejlépe vedly dorostenky, které se staly mistryněmi Moravy a Slezska a ve finále mistrovství ČR jim těsně utekla medaile a skončily na pátém místě. Ženy zvítězily ve druhé lize a zajistily si postup do ligy první. Velice jsme se činili také v organizátorské činnosti, když jsme připravili desítky závodů na dráze, na silnici i v terénu jak pro širokou veřejnost, tak pro školy. Po zprávě o činnosti byli vyhlášeni nejlepší atleti oddílu a všichni přítomní byli seznámeni s plánem činnosti na letošní rok. Závěrečným bodem programu bylo vyhlášení a ocenění nejlepších v celoročních soutěžích a to Skokanovi roku, Slezanském silákovi, Běžecké ceně mládeže a Frýdecko-místeckém běžeckém poháru pro dospělé. Ceny nejlepším předával náměstek primátora Pavel Machala a nejlepší běžec historie Peter Mikulenka.