Siebeltová a Fousek nejlepší na 10 km

31.08.2016 07:23

Po mládežnických soubojích v místeckém parku se přesunulo běžecké dění úterního odpoledne na dráhu našeho stadiónu. Připraven byl 34.ročník Slezanské desítky. Jak již název říká jedná se o závod na 10000 m, tedy 25 koleček stadiónu. Na tuto náročnou trať se za teplého, slunečného počadí vydalo celkem 70 běžců. Z tohoto počtu bylo 24 žen a z nich měla nejvíce sil Veronika Siebeltová, která dva dny po zisku titulu mistryně ČR na 3000 m překážek, jasně ovládla závod v čase 41:17.18 minuty. Z našich se ještě prosadily mezi ženami nad 35 let druhá Monika Tkáčová za 49:22.04 min a třetí Klára Maštalířová za 49:41.82 min. Závod mužů se stal kořistí Jana Fouska z Ostravy, který zvítězil časem 34:38.53 min. Z našich mužů si vedl nejlépe Daniel Raška, který zvládl 10 km za 35:36.02 minuty a doběhl pátý. Ovšem na stupínek pro druhé místo se u mužů na 35 let postavil Michael Václavík za výkon 39:50.42 min. Kompletní výsledky jsou přiloženy Slezanská 10 2016 výsledky.xlsx (15884)