Rekordní, slunečná Olešná

23.03.2019 16:26

První závod letošní běžecké sezóny máme za sebou a zahájení to bylo opravdu náramné a velice vydařené! Za nádherného, slunečného počasí se totiž na 14.ročníku Běhu okolo Olešné sešlo rekordních 543 dětí a 111 dospělých !!  Pořadatelé se měli co otáčet, ale vše zvládli na výbornou a organizace klapala bez problémů. Od prvních závodů nejmenších dětí se urputně bojovalo a naši mladí atleti si vedli výborně. Mezi více než stovkou!! benjamínků zvítězila Lucinka Kolčářová před Míšou Münsterovou a Laurou Gongolovou. Mezi kluky se prosadil na třetí místo Toník Míček. V minipřípravce doběhla třetí Kristýna Uhrová, u kluků druhý Ondra Mynarz a třetí Vašek Šodek. Holky z přípravky braly také druhé a třetí místo zásluhou Viky Bartoňové a Míši Kubinové, u kluků bral bronz Tobiáš Garčic. Mladší žákyně svůj závod ovládly, vyhrála Anna Václavíková před Barčou Bystřičanovou, u kluků byl druhý Kuba Jányš a třetí Vojta Šelong. Starší žákyně nepustily na stupně nikoho a doběhly v pořadí Anna Cagašová, Viktorie Ťahanová a Karolína Vilčková. U kluků vyhrál Ondra Pavelek před Vojtou Pavelkem. Společná kategorie dorostu a juniorů se stala kořistí Kláry Ningerové, před Eliškou Kopcovou a rovněž u kluků jsme brali první dvě místa záslouhou Patrika Stankova a Marka Spilky. Po závodech mládeže vyrazilo na kilometrový okruh 40 žen, které ho běžely třikrát a 71 mužů, na které čekalo okruhů šest. Závod žen se stal kořistí našich. Zvítězila Kateřina Krtková za 11:39 minuty, před Veronikou Siebeltovou 11:54 min a Kateřinou Klepáčovou 12:02 min. Mezi muži si vedl nejlépe René Sasyn z Dukly Praha v čase 19:10 min, druhé místo vybojoval pro naše barvy Vojta Zemánek za 19:56 min. Všem našim patří velká gratulace. Výsledky jsou přiloženy Běh okolo Olešné 2019 výsledky.xlsx (42722)