Rekordní Pětka na dráze

17.06.2020 21:28

Na 16.ročníku Pětky na dráze se sešel rekordní počet běžců. Nejprve bojovalo o medaile přes dvě stovky mladých běžců na tratích 300 a 500 m, a potom si to rozdalo ve třech rozbězích na 5000 m 63 mužů a 32 žen. Naši si vedli výborně. Karolínka Adámková vyhrála benjamínky, Kristýna Uhrová a Vašek Šodek minipřípravku a Pavel Kolecký přípravku. V mladším žactvu byli nejlepší Terka Kubajurová a Vojta Šelong. Starší žákyně vyhrála Barča Bystřičanová a dorostenky Anna Cagašová, která časem 1:17.0 minuty vylepšila oddílový rekord. Thomas Hlavačka nenašel soupeře mezi dorostenci. Vítězem závodu na 5000 m se stal Tomáš Lichý z Třince v čase 15:25,3 min. a Petra Pastorová z Ostravy za 18.08.9 min. Barča Bystřičanová doběhla třetí mezi ženami a časem 20:17.7 minuty výrazně vylepšila oddílák starších žaček na této trati. Výsledky zde - https://online.atletika.cz/vysledky/44683