Z mistrovství republiky tentokrát bez medaile

20.02.2016 20:10

V pražské hale ve Stromovce se konalo Mistrovství České republiky dorostu a juniorů, na které se nominovala šestice našich atletů a tentokrát se vracíme bez medailového úspěchu. Jako první vstoupily do bojů dvě naše juniorské půlkařky a vedly si výborně. Ve druhém rozběhu nastoupila Kateřina Krtková a zvládla rozběh skvěle, když finišovala v letošním maximu 2:21.25 na třetím místě a postupila časem do finále. Ve třetím rozběhu zaběhla Iveta Rašková 2:20.63 min a pohlídala si bez problémů druhou postupovou pozici. Dorostenka Kateřina Šprochová si opět vylepšila halové maximum na 400 m, ovšem čas 62.85 s stačil "pouze" na 19.místo. Dvojnásobné zastoupení jsme měli v běhu juniorů na 3000 m. Až do závěru druhého kilometru byla na čele s poměrně slušným náskokem čtyřčlenná skupina, v níž běžel i náš Jan Tesarčík. Ovšem potom se projevilo nachlazení a problémy s dýcháním a Honza se postupně propadl až na 14.místo časem 9:33.26 min. Dvě kola před cílem ho předstihl druhý náš zástupce Sergej Tkach, který doběhl na 11.místě za 9:18.55 minuty. Nedělní boje zahájila Soňa Lisníková v trojskoku a výkonem 10.48 m skončila na 16.místě. Půlkařkám s finálový závod také přiliš nepovedl - Iveta Rašková doběhla šestá a Katka Krtková sedmá, když v rozbězích běžely lepší časy. V závodě na 1500 m juniorů obsadil Sergej Tkach 12.místo za výkon 4:15.92 min. Jako poslední se představila štafeta juniorek 4x 200 m ve složení Šprochová, Rašková, Lisníková, Krtková. Čas 1:51.05 znamenal nový oddílový rekord a konečné 11.místo děvčat.