Předvánočnímu běhu přálo počasi

10.12.2016 20:46

Na polovinu prosince nezvykle teplé počasí přivítalo více než dvě stovky běžců, kteří s rozhodli startovat na 33.ročníku Předvánočního běhu. Nejprve si to rozdalo 165 dětí na asfaltovém okruhu kolem stadiónu. Okruh s jedním táhlým stoupáním a jedním seběhem, měří 550 m a většina dětí ho běžela jednou a ti nejstarší dvakrát. Nejlépe si v dorostu vedla Petra Pavlásková a Tomáš Szymala, ve starším žactvu Anna Zemaníková a Patrik Stankov. Mladší žákyně ovládla Klára Ningerová a kluky Ondra Pavelek. V přípravce vyhrála Karolína Vilčková. v mnipřípravce Anna Václavíková. Dívky ročníku 2009-2010 vyhrála Gabriela Petrová. Nejmenší děti běžely pouze 190 m a vyhrála Sabina Jurošová a mezi kluky Alexandr Milata. Padesátka dospěláků potom vyrazila na kilometrový okruh do dožínkového areálu ve Starém Městě. Ženy ho běžely třikrát a jasně zvítězila Veronika Siebeltová za 11:16 min, druhá doběhla Katka Krtková 11:52 min. V ženách nad 35 let se na třetí msíto prosadila Monika Tkáčová 13:59 min. Na muže čekalo 8 km a závod se stal kořístí Martina Ocáska z Krnova za 26:48 min. Druhý doběhl Jan Tesarčík, který se stal vítězem mužů do 34 let v čase 27:38 min, kde ho třetím místem doplnil Daniel Raška 30:11 min.  Všem blahopřejeme. Výsledky jsou přiloženy Předvánoční běh 2016 výsledky.xls (59 kB)