Předvánoční běh uzavřel naši letošní běžeckou sezónu

09.12.2017 18:29

Za mrazivého, ale na prosinec příjemného počasí, jsme zakončili naši letošní běžeckou sezónu. Již 34.ročník Předvánočního běhu přilákal přes dvě stovky běžců. V areálu stadiónu zápolily nejprve děti. Ty nejmenší běžely pouze 200 metrů a nejlepší byl Ondra Mynarz a Lenka Trombíková. Potom se již běhalo na asfaltovém okruhu dlouhém 550 m a našim se tradičně dařilo. Mezi těmi mladšími se prosadila pouze děvčata. Minipřípravku vyhrála Viktorie Bartoňová a přípravku Julie Hrčková. Od mladšího žactva už naši běžci ovládli vše. Viktorie Ťahanová a Ondra Pavelek v mladším a Magda Žurovcová a Thomas Hlavačka ve starším žactvu. V dorostu potom Eliška Kopcová a Petr Lisník. Po vyhlášení a losování tomboly se běžecké dění přesunulo na kilometrový okruh do Starého Města. Tam čekalo na muže 8 km a na ženy 3 km. Právě v závodě žen jsme viděli výborný výkon v podání Ivety Raškové, která vyhrála za 10:42 minuty, před další naší závodnicí Veronikou Siebeltovou 11:03 min. Před třetí Adélou Pěchovou měly naše holky více než minutový náskok. Mezi muži byl nejlepší Martin Ocásek z Krnova, který osmikilometrovou trať zvládl za 26:31 min. Z našich se na 3.místo u mužů do 34 let prosadil Dan Raška za 29:51 min. Všem našim blahopřejeme. Výsledky jsou přiloženy Předvánoční běh 2017 výsledky.xlsx (22861)