Prázdninový atletický čtvrtek s rekordy

11.08.2016 14:15

Počasí se nakonec umoudřilo a tak "Prázdninový atletický čtvrtek" proběhl za ideálního atletického počasí - po dešti, bezvětří a na závěr i vykouklo sluníčko. A na prázdninovou pohodu byly k vidění i velice dobré výkony. Vše zahájil závod na 3000 m překážek žen, kde Veronika Siebeltová zaběhla časem 11:22.5 minuty rekord stadiónu. Tento čas je navíc druhý v českých tabulkách žen do 22 let a Verča potvrdila, že bude jednou z favoritek na blížícím se Mistrovství ČR. Druhá Iveta Rašková vylepšila na této trati juniorský oddílový rekord na 12:01.3 minuty a výborně běžela i třetí Kateřina Krtková 12:27.8 min. Závod na 800 metrů vyhrála Anna Cagašová mezi děvčaty za solidních 2:26.6 minuty, před Viktorií Ťahanovou 2:43.3 min. a Terezou Kotáskovou 2:46.9 min. Mužský závod ovládl Thomas Hlavačka za 2:13.9 min, před Zdeňkem Martinákem 2:19.9 min. a Patrikem Stankovem 2:27.1 min. Na běžeckém prgramu byl ještě závod na 300 m, kde byla mezi ženami nejlepší Kateřna Siebeltová za 43.1 s, před Eliškou Kopcovou 44.1 s a Veronikou Siebeltovou 45.0 s. Mezi muži byl nejrychlejší Tomáš Szymala za 40.6 s, před Petrem Lisníkem 43.7 s a Markem Spilkou 46.5 s. Trojskok ovládli sourozenci Lisníkovi. V ženské části vyhrála Soňa, když skočila 10.78 m a v mužské Petr výkonem 11.08 m. Ve výšce byla výrazně lepší ženská část soutěže, kterou jasně ovládla Adéla Lojkásková pěkným výkonem 1.60 m, před Eliškou Kopcovou 1.51 m a Soňou Lisníkovou 1.48 m. V mužské části stačilo na vítězství Zdenkovi Martinákovi 1.45 m. Kompletní výsledky jsou přiloženy Prázdninový atletický čtvrtek 2016.xls (36352)