Národní dům zaplnili atleti

04.01.2015 21:17

V letošním roce jsme zvolili velice brzký termín pro zhodnocení výsledků roku uplynulého. A tak se hned první lednovou neděli odpoledne zcela zaplnil velký sál Národního domu. Více než 250 atletů a jejich rodičů zhodnotilo velice vydařenou sezónu 2014. Zhodnocení provedla předsedkyně oddílu Klára Maštalířová, která mohla mladým atletům poděkovat za vynikající výsledky, zisk dvanácti medailí z mistrovství České republiky a dokonce třiceti medailí z Mistrovství Moravy a Slezska. Pět medailí jsme vybojovali i na Evropských atletických hrách mládeže. Na desítkách závodů v České republice i zahraničí to pak bylo v různých kategoriích 605 umístění na medailových stupních, z toho 205 vítězství. V soutěžích družstev bojovalo jedenáct týmů, z nichž si nejlépe vedly juniorky, kterým těsně uteklo finále mistrovství ČR a přípravka, která zvítězila v Beskydském poháru přípravek. Velice jsme se činili také v organizátorské činnosti, když jsme připravili desítky závodů na dráze, na silnici i v terénu jak pro širokou veřejnost, tak pro školy. Po zprávě o činnosti byli vyhlášeni nejlepší atleti oddílu a všichni přítomní byli seznámeni s plánem činnosti na letošní rok. Závěrečným bodem programu bylo vyhlášení a ocenění nejlepších v celoročních soutěžích a to Skokanovi roku, Slezanském silákovi a Bežecké ceně mládeže. Ceny nejlepším předávala nejlepší sprinterka historie Slezanu Renata Černochová-Kubalová a nejlepší běžec historie Peter Mikulenka.