Letošní tradice dodržena - Pětka na dráze opět v dešti

20.05.2015 21:20

Jak už je v letošním roce pomalu zvykem Pětka na dráze byla opět deštivá. Dokonce při běhu těch nejmenších se dá říct přímo lijáková. Opravdu nám letos počasí hodně nepřeje, přesto si dorazilo zaběhat 215 dětí a na start závodu na 5000 m se postavilo 42 mužů a 18 žen a dokonce padly dva oddílové rekordy! Nejmenší děti běžely 150 m a zvítězili Barbora Klechová a Ondřej Mynarz. Kategorie výše běžela 300 m a zvítězila Viktorie Bartoňová. Všichni ostatní běhaly 500 m a mezi děvčátky 2006-07 byla nejlepší Julie Hrčková a chlapce vyhrál po boji Jan Klimas. O vůbec nejhodnotnější výkon se postarala Anna Cagašová v přípravce. Ta zvládla 500 m v čase 1:25.9 minuty, čímž vylepšila oddílový rekord o pět sekund ! Mladší žactvo ovládla Klára Nováková za 2:28.6 min. a Thomas Hlavačka solidním časem 1:20.1 min. Ve starší žactvu svedly skvělý souboj Adéla Lojkásková, která těsně před cílem předběhla Elišku Kopcovou a vyhrála os dvě desetiny za 1:25.5 minuty. Závod chlapců ovládl Tomáš Szymala. V dorostenkách byla nejlepší Iveta Rašková, která zaběhla čas 1:18.8 minuty a velice těsně jí utekl oddílový rekord. Dvojnásobné vítězství oslavil Sergej Tkach. Nejprve zvítězil mezi dorostenci na 500 m v čase 1:11.7 minuty a potom ovládl mezi muži hlavní závod na 5000 m. Časem 16:17.0 minuty navíc vylepšil dorostenecký oddílový rekord. Třetím místem ho doplnil Daniel Raška, který zvládl dvanáct a půl kolečka za 17:08.9 minuty. Mezi ženami se prosadila na druhé místo Veronika Siebeltová za 21:32.4 minuty a dvě desetiny sekundy zpět doběhla na třetím místě Natálie Závorková. Kompletní výsledky jsou přiloženy Pětka na dráze 2015 výsledky.xls (73216)