Ostravská hala praskala ve švech

09.02.2019 19:31

V ostravské atletické hale se konal další ročník mítinku pro mládež Kids Athletics Poruba. Sešlo se přes 730 závodníků z šedesáti oddílů z celé České republiky, Polska a Slovenska, kteří absolvovali více než 1700 startů!! V této obrovské konkurenci vybojovali naši mladší atleti tři vítězství, čtyři druhá a dvě třetí místa. Navíc se čtyřikrát přepisovaly oddílové rekordy. Nejcennější medaili vybojoval ve starším žactvu Dominik Göttlicher ve vrhu koulí, který navíc výkonem 12.26 m vylepšil oddílový rekord. Anna Cagašová zvítězila na 60 m v letošním maximu 8.03 s a byla druhá v dálce v novém oddíláku 5.30 m. Stejnou bilanci jednoho zlata a jednoho stříbra má Tereza Kubajurová v mladších žákyních. Ta pro změnu dálku vyhrála výkonem 4.53 m a na 60 m byla druhá v čase 8.34 s. Další stříbro přidala v běhu na 800 m starší žačka Viky Ťahanová za čas 2:26.61 min. a dva bronzy mladší žačky. Barča Bystřičanová na 800 m v osobáku 2:33.82 min. a Markéta Polášková ve vrhu koulí, která dokonce vylepšila oddílové maximum na 9.28 m. O jednu medaili se postaral Tomáš Hraško z přípravky, který byl duhý v hodu medicimbalem výkonem 8.60 m. V přípravce se také jednou posunuly oddílové tabulky a to záslouhou Tobiáše Garčice. Závod na 600 m zvládl za 1:59.58 minuty, bohužel z toho bylo nepopulární 4.místo. Spousta dalších závodníků si vylepšilo osobní rekordy, takže nejen medailistům, ale všem patří velká gratulace!