Dvě šestá místa na Mistrovství ČR

18.03.2018 11:22

Ve vesničce Dolní Dobrouč nedaleko Ústí nad Orlicí se konal republikový šampionát v přespolním běhu žactva a dorostu. Mezi čtyřmi stovkami mladých běžců byla i početná skupina našich. Připraven byl velice náročný, kilometrový okruh. Jako první bylo na řadě mladší žactvo, které běželo dva okruhy. Z naší trojice děvčat si vedla nejlépe 20.Karolína Vilčková za 8:18 min. 46. byla Valentýna Kozlová 8:59 a 47.Anna Výmolová  9.00 min. Mezi žáky doběhl 37. Jakub Škapa 8:04. Na starší žactvo čekaly již 3 km a výborně si vedla Anna Cagašová. Skvělým závěrem se prosadila na výborné 6.místo za 11:59 min. Velice dobře běžely také 14. Viktorie Ťahanová 12:24 min, a 35.Klára Ningerová 13:19 min. Mezi chlapci byl z našich nejlepší 14.Thomas Hlavačka 10:58 min, 29.finišoval Dominik Göttlicher 11:40 min. a 31. Jiří Pavelek 11:42 min. Mezi dorostenkami vybojovala opět na trati  3 km 6.místo Anna Zemaníková v čase 12:01 min. a 20.místo Eliška Kopcová 13:15 min. Na dorostence již čekaly 4 okruhy a na hodně rozbahněné trati, doběhl na výborném 10.místě Patrik Stankov 14:13 min. a na 15.místě Vojtěch Zemánek 14:33 min. Velkou radost nám udělali naši nejmladší. V rámci mistrovství byl připraven závod přípravek na 500 m a naši si vedli parádně. Mezi děvčaty zvítězila Tereza Kubajurová, druhá doběhla Anna Václavíková a šestá Viktorie Bartoňová. Mezi chlapci se na třetí místo probojoval Tobiáš Garčic. Všem našim patří velká gratulce a poděkování za výbornou reprezentaci.