Barča Bystřičanová čtvrtá na Mistrovství ČR

13.12.2020 20:40

V Běchovicích proběhlo Mistrovství České republiky v přespolním běhu. Mezi více než šesti stovkami závodníků ze stovky oddílů celé ČR se představilo 19 našich běžců. Již v sobotu doběhla mezi ženami na trati 8 km Kateřina Krtková na 22.místě a v juniorech na šestikilometrové trati Marek Spilka vybojoval velice dobré 16.místo. V neděli byly na programu mládežnické kategorie. Nejlépe si vedla starší žákyně Barča Bystřičanová, která doběhla těsně čtvrtá, když 3 km zvládla za 11:30 min. V této kategorii byla ještě 17. Karolína Vilčková 12:16 min a 53. Anna Výmolová 13:43 min. Stejná trať čekala dorostenky a tam byla 13.Anna Cagašová 11:57 min., 20.Viky Ťahanová 12:17 a 29.Klára Ningerová 12:40 min. 3 km běželi také starší žáci a velice dobrým výkonem překvapil 18. Jakub Škapa 10:42 min. a solidní výkon odvedl i 71. Jakub Tobola 11:58 min. Z mladších žaček si na dvoukilometrové trati vedla nejlépe 32.Aneta Zahradníková 8:24 min, 37. doběhla Eliška Kokořová 8:30 a 71. Anna Václavíková 9:36. Viky Bartoňová po pádu nedoběhla. Mezi mladšími žáky zaběhl skvěle Vojta Šelong, který byl na 14.místě v čase 7:21 min. Jako poslední nastoupili dorostenci na 4 km. Nejlépe doběhl 28. Ondra Kotásek 14:11, 33. Thomas Hlavačka 14:21, 45. Jirka Pavelek 14:54 a 46.Vojta Pavelek 14:57 min. Všem našim běžcům děkujeme za reprezentaci oddílu.