Naši v Uhřicích šestkrát na stupních

10.01.2015 15:15

Skupinka našich běžců si zpestřila náročnou zimní přípravu účastí na 17.ročníku Uhřického kolečka. Běžecký závod v malinké obci nedaleko Vyškova se konal za příjemného počasí, bez deště, ovšem místy na velice rozbahněné trati. S tím se potýkali mnozí běžci a dva z našich se nedobrovolně v bahýnku trošku vyváleli :-) Nebudeme jmenovat - byla to nejprve Ivetka Rašková a v další kategorii ji následovala Verča Siebeltová. To ale nezabránilo holkám, aby se prosadily mezi nejlepší. Nyní už výsledky. Svou premiéru mezi staršími žačkami si odbyla Eliška Kopcová a vedla si na jedničku, když na trati 1400 m jasně zvítězila v čase 5:34 min. Stejně dobře zvládla první závod mezi dorostenkami Petra Pavlásková, která vyhrála závod na 1700 m v čase 7:03 min, před "zabahněnou" Ivetou Raškovou 7:34 min. V juniorkách se na trati 2800 m vedlo lépe Veronice Siebeltové, která přes pád doběhla druhá za 11:21 minuty. Její sestra Kateřina doběhla třetí a kopcovitou trať okolo vesnice zvládla za 11:45 min. Na dorostence čekala stejná trať jako na juniorky a na druhé místo se prosadil Sergej Tkach v čase 9:54 min, šeslý doběhl Zdeněk Martinák za 11:31 min. Všem našim blahopřejeme.