Naši se na Májových závodech činili

03.05.2016 11:01

Májové závody se letos vydařily na jedničku a to nejen po stránce organizační, ale i výsledkové. Bez problémů jsme zvládli přes 600 malých závodníků a 1690 startů !!  Jen pro dokreslení náročnosti - na 60 m bylo 87 rozběhů s 563 běžci, 300 m běželo 225 dětí, 800 m běželo 80 běžců, do výšky skákalo 46 závodníků, 435 mladých atletů skákalo do dálky, 290 jich házelo míčkem a na závěr bojovalo 50 štafet 4x 60 m !  A v této obrovské konkurenci vybojovali naši mladí závodníci dvacet vítězství, jedenáct druhých a sedm třetích míst. Kdo z našich tedy vybojoval krásné, originální medaile, sladkou odměnu a potlesk od stovek závodníků a diváků ? Začneme u nejstarších. Dorost měl vypsán pouze běh na 60 m a mezi děvčaty zvítězila Kateřina Šprochová 8.52 s a mezi chlapci Tomáš Szymala 7.69 s před Petrem Lisníkem 7.88 s. Ve starších žákyních zvítězila Adéla Lojkásková na 60 m v osobáku 8.21 s a ve výšce výborným výkonem 1.63 m a stříbro přidala Radka Eltnerová za obrovsky vylepšený osobák 1.60 m. další stříbro vybojovala Eliška Kopcová v běhu na 800 m časem 2:27.38 min. Z chlapců se prosadil na druhé místo Marek Špok na 60 m za 8.11 s a na třetí potom Patrik Lučan na 800 m v čase 2:16.90 min. V mladších žácích exceloval Thomas Hlavačka, který vyhrál 60 m ve skvělém čase 7.86 s, dálku za výkon 5.06 m a jasně také 800 m. Na stříbro dosáhl v míčku Vojta PAvelek za hod dlouhý 47.80 m. Mezi děvčaty vyhrála Daniela Jurečková dálku velice dobrým výkonem 4.71 m a byla stříbrná na 60 m za 8.55 s. Anna Cagašová si na krk pověsila medaile tři - zlato za běh na 800 m 2:27.12 min., stříbro za dálku 4.47 m a bronz za 60 m 8.58 s. Zatím u chlapců minipřípravky (roč.2007-2008) se prosadil pouze Tobiáš Helstein ve skoku, mezi děvčaty Tereza Kubajurová vybojovala jasná vítězství ve všech čtyřech dsicplínách ! Ovládla 60 m za 9.47 s, 300 m ve vynikajícím čase 51.33 s a vyhrála i skok a hod míčkem. Navíc přispěla ke stříbru štafety ve složení Kubajurová, Jurošová, Šelong, Helstein. U dětí ročník 2009-2010 zvítězili Tomáš Škapa a Marie Peřinová na 60 m a Mirek Myška ve skoku. Stříbro ve skoku přidala Tereza Hrušková a bronz na 60 m Ondřej Holubčík. No a konečně mezi nejmladšími brali dvě zlata Jan Samuel Koždoň  a Markéta Bláhová. Stříbro přidala Barbora Bačová a o tři bronzy se zasloužili Alexandr Milata, Sabina Jurošová a Veronika Bužková. Takže sečteno a podtrženo. Velkou pochvalu je třeba vyslovit všem medailistům, ale i ostatním závodníkům za výbornou reprezentaci. No a obrovské poděkování všem rozhodčím a pořadatelům za skvěle odvedenou práci.