Naši na Májových závodech výborně

04.05.2017 07:39

Ještě se vracíme k Májovým závodům. Za nádherného počasí se sešlo rekordních 622 závodníků, kteří absolvovali 1748 individuálních startů a navíc běželo 51 štafet 4x 60 m !! V tomto početném startovním poli si vedli výborně naši mladí atleti. Vybojovali 20 vítězství a k tomu přidali 14 druhých a 13 třetích míst. Kdo dokázal zvítězit. Začneme běhy na 60 m, kde početné závodní pole ovládla v mladších žačkách Anna Cagašová za 8.27 s, ve starších Daniela Jurečková 8.22 a v dorostenkách Nikola Slámová za 8.21 s. Mezi dorostenci to byl Tomáš Szymala za 7.60 s. Na 300 se v minipřípravce prosadila Viktorka Bartoňová za 53.40 s a v přípravce Jan Klimas v čase 46.21 s. Osmistovku ovládla v mladších žačkách Anna Cagašová ve výborném čase 2:22.14 min, ve starších Anna Zemaníková za 2:28.22 min a v dorostenkách třetí Anička, tentokrát Dokoupilová za 2:37.41 min. Ve starších žácích nedal nikomu šanci Thomas Hlavačka za velice solidních 2:11.70 min. Naši se neztratili ani v technických disciplínách. Výšku starších žaček ovládla Radka Eltnerová 1.51 m a závod dorostenek Adéla Lojkásková velice dobrým výkonem 1.66 m. Také v dálce jsme měli dva vítěze. U mladších žaček slavila do třetice vítězství Anna Cagašová za skok dlouhý 4.79 m a mezi dorostenci Petr Lisník doletěl na 5.72 m. V míčku se prosadila na nejvyšší stupínek Kristýna Bizoňová, která hodila rovných 50 metrů. Výborně si vedli i naši nejmenší benjamínci. Mezi mladšími se prosadil Honzík Šnábl, který vyhrál 50 m i skok. U těch starších vyhrála běh Nela Fridrichová a ve skoku byl nejlepší Lucas Pavelka. O vydařenou tečku za výbornými závody a o poslední vítězství se postarala štafeta děvčat z přípravky. Ta ve složení Tereza Kubajurová, Julie Hrčková, Lea Ermisová a Barča Bystřičanová nejenže jasně zvítězila, ale navíc časem 36.61 s vylepšila oddílový rekord této kategorie. Takže opravdu skvělá bilance našich závodníků. Blahopřejeme !