Počasí běžce neodradilo - na start jich přišlo 541 !!

14.03.2015 17:00

Jubilejní 15.ročník Slezanského krosu, který se konal současně jako Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu, proběhl za nepříznivého počasí, chladu a neustálého mírného mrholení. Přesto se na vzorně připravené trati na travnatých plochách v areálu stadiónu,  proběhlo neuvěřitelných 541 běžců, z toho 452 dětí ! Důležité rovněž bylo, že přes počáteční obrovský nápor pořadatelé vše zvládli, při tomto obrovském počtu běžců, na jedničku. Samozřejmě se jedná o rekordní zápis v počtu startujících. Vůbec nejpočetnější byla kategorie ročníků 2004-2005, kde na okruh dlouhý 930 metrů vyběhlo 52 chlapců a 68 děvčat. Na muže čekalo 8 okruhů, tedy 7.440 m a jasným vítězem mezi šedesátkou běžců se stal Jakub Zemaník z Vítkovic časem 23:38 min. Pro ženy byly připraveny okruhy čtyři a nejvíce sil mezi dvacetišesti ženami měla Petra Vašinová ze Šternberka, která vyhrála v čase 13:56 min. Kompletní výsledky dospělých jsou přiloženy M MaS muži a junioři.pdf (118648)M MaS ženy a juniorky.pdf (107271)