Na Slovensku naši běžci excelovali

18.04.2015 17:02

Fantastickým způsobem si vedli naši mladí běžci na 28.ročníku Jarního běhu v Bojničkách na Slovensku. Běhalo se v uličkách městečka a v konkurenci závodníků ze Slovenska, Maďarska, České republiky a dokonce Keni sbírali naši jeden úspěch za druhým. Za slunečného, ale větrného počasí zahájili naše vítězné tažení mladší žáci. Čekalo na ně obrátkových 600 metrů a po výborné finiši zvítězil Thomas Hlavačka, před maďarským závodníkem a Patrikem Stankovem. Na stejné trati nám v mladších žákyních Maďaři porážku sice oplatili, ale druhé místo vybojovala Klára Nováková a na bronzový stupínek se postavila Anna Zemaníková, ještě šestá doběhla Klára Ningerová. Potom ovšem naši již kralovali. Starší žáci běželi 800 m a vítězství slavil Tomáš Szymala, pátý doběhl Patrik Lučan. Starší žákyně byly ještě úspěšnéjší, když jasně zvítězila Eliška Kopcová a po skvělém závěru si pro bronzovou medaili doběhla Adéla Lojkásková. Na dorost čekalo 1500 m a Sergej Tkach suverénně vyhrál mezi chlapci a čtvrtý doběhl Zdeněk Martinák. Ještě s větší převahou vyhrála mezi děvčaty Petra Pavlásková. Po mládeži přišel na řadu závod dospělých na 5 kilometrů, což byly čtyři, celkem náročné okruhy v ulicích. Startovali i naši junioři a ani oni se nenechali zahanbit. Natálie Závorková doběhla na výborném čtvrtém místě a hned za ní finišovala na páté pozici Veronika Siebeltová. Jasnou vítězkou se stala maďarská repezentantka Zita Kacser. Mezi muži se na skvělé páté místo prosadil Daniel Raška, když vítězství putovalo samozřejmě do Keni. Všem našim blahopřejeme !