Na Ostravici nám to pěkně cinkalo

19.10.2019 18:19

Parádní počasí v krásném prostředí golfového hřiště na Ostravici čekalo dnes na všechny účastníky Ostravického krosu. A sešly se téměř čtyři stovky běžců, na které čekala pěkná, ale velice těžká trať. Naši běžci si vedli skvěle, když vybojovali celkem šest prvních, osm druhých a devět třetích míst. Mezi benjamínky vyhrála Míša Münsterová, před Laurou Gongolovou a Luckou Kolčářovou. U chlapců byl nejlepší Toník Míček, Patrick Cecava a Filip Žilinský doběhli shodně třetí. U minipřípravky pro změnu ovládli komletně stupně vítězů kluci v pořadí Tomáš Bakota, Ondra Mynarz a Vašek Šodek. Mezi děvčaty byla Johanka Münsterová druhá. V přípravce se dařilo lépe klukům, druhý doběhl Tobiáš Garčic a třetí Pavel Kolecký. Stejná příčka patřila mezi děvčaty Viky Bartoňové. Od kategorie mladšího žactva již byl Ostravický kros současně Mistrovstvím Moravy a Slezska, což se projevilo na velice kvalitní konkurenci. Přesto si naši vedli skvěle. Hned první kategorie mladších žaček nám přinesla titul. Závod ovládla s přehledem Barča Bystřičanová a bronz si na krk pověsila Anička Václavíková. Mezi kluky byl z našich nejlepší Honza Klimas, těsně pod stupni vítězů na 4.místě. Ve starším žactvu vybojovali naši tři medaile. Anička Cagašová prokázala svou všestrannost, celý závod odtáhla, ovšem nakonec ve finiši těsně podlehla a doběhla si pro stříbro. Výborně si vedla také Viky Ťahanová, opět po velkém boji těsně čtvrtá. Mezi kluky se prosadili na stupně vítězů bratři Pavelkové. Ondra si dosprintoval pro stříbro a Vojta hned za ním pro bronz. Ještě pátý doběhl Ondra Kotásek. Závod dorostenců se stal kořistí Patrika Stankova, který v záverečných stovkách metrů nedal soupeřům šanci a vybojoval zlato. Thomas Hlavačka doběhl na 5.místě. Stejnou příčku brala mezi dorostenkami Klára Ningerová. Na juniory už čekalo náročných 8 kilometrů a Vojta Zemánek vybojoval stříbro v čase 26:28 minuty a Marek Spilka bronz za výkon 28:33 min. Výborně si na trati 6 km vedly naše ženy. Mistryní Moravy a Slezska se stala Veronika Siebeltová 26:28 minuty a stříbro brala Katka Krtková 27:49 min. Mezi muži doběhl Dan Raška na 6.místě. Všem našim blahořejeme.