Na míli vítězí Poledník a Siebeltová

18.10.2018 03:31

Za běžecky ideálního počasí, po dešti a za bezvětří se konal 14.ročník Frýdecké míle. Netradiční trať si vyzkoušelo 70 dospělých. Mezi muži zvítězil Michal Poledník Cannincross Beskydy v čase 4:43.4 min. Závod žen se stal kořistí Veroniky Siebeltové, která zvládla 1609 metrů a 34 centimetrů v čase 6:06.7 min. Z našich se tentokrát prosadily pouze ženy. Druhá doběhla Kateřina Klepáčová a třetí Alice Pišová. Třem rozběhům dospělých předcházely závody dětí, kde se sešlo 210 mladých závodníků. Tam si už naši vedli o poznání lépe, když vybojovali 11 vítězství, 9 druhých a 8 třetích míst. Ve svých kategoriích zvítězili Magda Žurovcová v dorostu, Anna Cagašová a Thomas Hlavačka ve starším žactvu, ten vylepšil oddílový rekord na 4:47.8 minuty. Barbora Bystřičanová a Adam Honěk vyhráli v mladším žactvu, Viktorie Bartoňová a Jakub Jányš v přípravce. také Kuba posunul hranici nejlepšího oddílového výkonu historie na 5:48.9 minuty. Na nejmladší dvě kategorie čekalo pouze 400 m a v minipřípravce zvítězili Gabriela Petrová a Pavel Kolecký a mezi benjamínky byli nejlepší Kristýna Uhrová a Václav Šodek. Všem blahopřejeme. Výsledky jsou přiloženy Frýdecká míle 2018 výsledky.xls (67,5 kB)