Na desítce vítězí Zemaník a Kamínková

06.11.2016 12:13

Na start závodu na 10 km se postavilo celkem 811 běžců - 587 mužů a 224 žen a vítězství obhájili loňští vítězové. Tentokrát dáme přednost logicky mužům. Fantastický výkon totiž předvedl Jakub Zemaník, který jako jediný dokázal udržet ostré nasazené tempo, od druhého kola již běžel na čele osamoceně a zaběhl pátý čas historie 29:25 min.! Po pěti letech tak opět padal hranice třiceti minut. Druhý doběhl Jirka Homoláč za 30:20 min a třetí Robert Míč 31:02 min, které v závěru hodně dotahoval čtvrtý Jakub Holuša 31:09 min. V závodě žen se zopakoval souboj z loňského roku mezi Petrou Kamínkovou a Petrou Vašinovou, nakonec byla opět lepší Petra Kamínková za 35:35 min, Vašinová zaběhla 35:52 min. O třetím msítě rozhodla těsně před cílem nástupem při výběhu z parku Irena Pospíšilová 37:14 min. Z našich se nejvíce dařilo Ivetě Raškové, která po výborném výkony doběhla celkově osmá a jasně vyhrála mezi juniorkami výborným časem 39:10 min. Hned za ní doběhla Veronika Siebeltová a čas 39:44 minuty stačil na 6.místo mezi ženami do 34 let. Mezi muži se nejvíce dařilo Janu Tesarčíkovi, který zvládl desítku za 34:02 a za to bral druhé místo mezi juniory. Výsledky jsou přiloženy H 10 216 výsledky ženy 10 km.pdf (121808)H 10 2016 výsledky muži 10 km.pdf (165551)