Mladší žáci i žákyně na třetím místě

12.06.2015 06:51

Výborně si vedla obě naše družstva na dalším kole krajského přeboru mladšího žactva. Tým chlapců, stejně jako áčko děvčat, vybojoval třetí příčku, béčko holek bylo desáté. Naši závodníci na krásném vítkovickém stadiónu předváděli výborné výkony. Největší osobností byla opět Daniela Jurečková, která vyhrála dálku v osobním rekordu 4.73 m, byla druhá na 60 m za 8.62 s a čtvrtá na 150 m opět v osobáku 21.22 s. Anna Cagašová zvítězila na 800 m za 2:39.31 min. a bodovala rovněž v dálce. Klára Nováková si vylepšila osobní rekord v běhu na 300 m a za čas 46.92 s brala druhé místo, body přidala i ve výšce. Druhá doběhla i štafeta 4x 60 m ve složení Pánková, Zemaníková, Gereková, Mynářová. U chlapců se nejvíce dařilo Marku Špokovi, který byl druhý na 60 m za 8.44 s i na 150 m za 20.35 s a čtvrtý ve skoku vysokém, když zdolal laťku ve výšce 1.40 m. Ve všech disciplínách si vylepšil osobní rekordy. Nejlepší osobní výkony si vylepšili také všichni naši běžci na 1500 m. Zvítězil Adam Feranec 5:20.71 min, třetí doběhl Vojta Pavelek 5:26.20 min, čtvrtý Ondra Pavelek 5:36.34 min a šestý David Bednář 5:46.83 min. Třetí místa vybojovali Thomas Hlavačka na 300 m za 44.24 s a Patrik Stankov na 800 m v osobáku 2:28.86 min. Výbornou tečku za vydařeným vystoupeních našich mladých atletů udělaly závěrečné štafety 4x 60 m, kdy se bodově prosadily všechny čtyři, přičemž si pro druhé místo doběhla B štafeta ve složení Göttlicher, Svoboda, Vlk, Feranec. Uznání však zaslouží všichni naši závodníci. Všem blahopřejeme.