Mistrovství ČR dospělých

29.07.2018 21:50

O víkendu proběhlo na stadiónu v Kladně Mistrovství České republiky mužů a žen. Mezi českou atletickou elitu se probojovala čtveřice našich atletek. Závody sice holkám nevyšly úplně podle představ, ovšem již samotná nominace na šampionát je obrovský úspěch. Navíc vybojovaly tři finálová umístění. Svou porci smůly si vybrala Eliška Kopcová v běhu na 400 m překážek. Při své premiéře na mistrovstrví dospělých zakopla na první překážce. Po pádu obětavě doběhla do cíle, avšem na lepší, než 15.místo, to nestačilo. V běhu na 3000 m překážek jsme měli dokonce dvojnásobné zastoupení. Obhájkyně loňského bronzu Veronika Siebeltová se sice do dvou třetin trati držela v popředí, ovšem nakonec se musela spokojit z osmým místem. Kateřina Krtková doběhla na 10.příčce. Ve výšce zdolala Adéla Lojkásková velice solidních 1.71 m a vybojovala 8.příčku. Na závěr nastoupila děvčata ke štafetě 4x 400 m a doběhla si pro 5.místo v České republice. Každopádně patří celé čtveřici poděkování za vzornou reprezentaci.