Mistrovství České republiky v krose

30.03.2019 20:23

V Mladé Boleslavi proběhlo Mistrovství České republiky v přespolním běhu dorostu a žactva. Mezi téměř šesti stovkami závodníků z 98 oddílů, nechyběla ani skupina našich čtrnácti běžců. Zastoupení jsme měli ve všech šesti mistrovských i dvou vložených kategoriích. Pořadatelé připravili velice zvláštní kros - spíše by se dalo říct parkový běh, s náročným stoupáním, ostrými zatáčkami a přeběhy po mostcích z dlažebních kostek. Takže většina závodníků raději ani nepoužila tretry. Naši si vedli prakticky všichni velice dobře i když to tentokrát na šampionátu necinklo. Nejblíže k medaili měla Anna Cagašová ve starších žákyních, která potvrdila svou všestrannost a po výborném finiši vybojovala na tříkilometrové trati čtvrté místo, 37. doběhla Viky Ťahanová a 51. Kája Vilčková. Na stejné trati běžely i dorostenky a Klára Ningerová doběhla na velice dobrém 20.místě. Také starší žáci běželi kilometrový okruh třikrát a na start se postavilo 94 závodníků!. Ondra Pavelek doběhl na výborném 18. a Vojta Pavelek na 30.místě. Na mladší žactvo čekaly dva kilometry a Barča Bystřičanová doběhla třináctá a Anna Václavíková patnáctá. Stejné umístění vybojoval i Vojta Šelong mezi chlapci. Nejdelší trať a to 4 km, čekala na dorostence. Patrik Stankov doběhl na výborném 7.místě a Jirka Pavelek na 63.místě. Starší tentokrát na medaili nedosáhli a tak se o medaile postarali tři naši reprezentanti ve vložených závodech přípravky. Mezi padesátkou děvčat na trati 500 metrů vybojovala Viky Bartoňová třetí místo, Míša Kubinová doběhla hned za ní čtvrtá. Bronzovou medaili za třetí místo si na krk pověsil rovněž Tobiáš Garčic mezi chlapci. Všichni naši si zaslouží velkou pochvalu za velice dobré výkony a za výbornou reprezentaci.